Oldboys DT 500cc lørdag 17. august 2019 kl. 10:00

Stævneleder

Jesper Jeppesen

VSK

4639

 

Stævneleder ass.

 

 

 

 

Teknisk Kontrolchef

Reinhardt Port

VSK

38101

 

Teknisk kontrol ass.1

Finn Gravesen

VSK

 

 

Teknisk kontrol ass.2

Chresten Hansen

VSK

 

 

Miljøansvarlig official

 

 

 

 

Tidtagerchef

Villy Friis

VSK

11678

 

Tidtager ass.

 

 

 

Ryttergårdschef

Henning S. Thomsen

VSK

14771

Startmaster

Egon Jensen

VSK

38070

Start ass.1

Leif Nielsen

VSK

707

Start ass.2

Rene Freundlich

VSK

 

Banechef  MF

Peter Schrøder

VSK

4606

Bane ass. Vand

Patrick Jørgensen

VSK

16657

Bane ass. Fendt

Mike E. Straarup

VSK

 

Flagofficial sving 1

Brian Hansen

VSK

52954

Flagofficial sving 2

 

 

 

Flagofficial sving 3

Tina Christensen

HSK

50496 

Flagofficial sving 4

 

 

 

Flagofficial 5

 

 

 

Flagofficial 6

 

 

 

Ryttergårdslåge

Chresten Hansen

VSK

 

Øvrige officials

 

 

 

Speaker 85cc

 

 

 

Speaker 500cc

Søren Steno

VSK

12756

Stævnelæge

 

 

 

Ambulance

 

 

 

Samarittervagt

ASF Dansk Folkehjælp

 

 

Kiosk

Hanne A. Schrøder

VSK

41413

Kiosk

Stella Hansen

VSK

 

Oldboys DT 500cc lørdag 3. august 2019 kl. 10:00

Stævneleder

Ib Christiansen

EMS

1522

 

Stævneleder ass.

 

 

 

 

Teknisk Kontrolchef

Michael Christensen

VSK

41023

 

Teknisk kontrol ass.1

Pia Jørgensen

VSK

 

 

Teknisk kontrol ass.2

 

 

 

 

Miljøansvarlig official

 

 

 

 

Tidtagerchef

Villy Friis

VSK

11678

 

Tidtager ass.

 

 

 

Ryttergårdschef

Roland Nielsen

VSK

41887

Startmaster

Helge B. Marek

VSK

5859

Start ass.1

Leif Nielsen

VSK

707

Start ass.2

 

 

 

Banechef

Peter Schrøder

VSK

4606

Bane ass.

Patrick Jørgensen

VSK

16657

Bane ass.

Frederik Clausen

VSK

 

Flagofficial sving 1

Vagn Nissen

VSK

41888

Flagofficial sving 2

 

 

 

Flagofficial sving 3

Rene Weber Juel

GSK

51387

Flagofficial sving 4

 

 

 

Flagofficial 5

 

 

 

Flagofficial 6

 

 

 

Ryttergårdslåge

Mike Straarup

VSK

 

Øvrige officials

Rene Frundlich 

 VSK

 

Speaker 85cc

 

 

 

Speaker 500cc

Søren Steno

VSK

12756

Stævnelæge

 

 

 

Ambulance

 

 

 

Samarittervagt

ASF Dansk Folkehjælp

 

 

Kiosk

Hanne A. Schrøder

VSK

41413

Kiosk

Conny Larsen

VSK

19402

Kiosk

 

 

 

Fritte Cup 85cc søndag 28. april 2019 kl. 10:00

Stævneleder

Ib Christiansen

EMS

1522

 

Stævneleder ass.

 

 

 

 

Teknisk Kontrolchef

Michael Christensen

VSK

41023

 

Teknisk kontrol ass.1

Pia Jørgensen

VSK

51658

 

Teknisk kontrol ass.2

 

 

 

 

Miljøansvarlig official

Oliver Klockmann 

VSK 

 29585

 

Tidtagerchef

Villy Friis

VSK

11678

 

Tidtager ass.

 

 

 

Ryttergårdschef

Svend Carstensen

VSK

5804

Ryttergårds ass.

 

 

 

Startmaster

Egon Jensen

VSK

38070

Start ass.1

Vagn Nissen

VSK

41888

Start ass.2

Leif Nielsen

VSK

707

Banechef

Reinhardt Port

VSK

38101

Bane ass.

Mikkel Kloster

VSK

29580

Bane ass.

Brian Kloster

VSK

32228

Flagofficial sving 1

Per Christensen

VSK

29569

Flagofficial sving 2

 

 

 

Flagofficial sving 3

Kim Schrøder

VSK

23181

Flagofficial sving 4

 

 

 

Flagofficial 5

 

 

 

Flagofficial 6

 

 

 

Ryttergårdslåge

Mike Straarup

VSK

 

Speaker

Søren Steno

VSK

12756

Stævnelæge

 

 

 

Ambulance

 

 

 

Samarittervagt

ASF Dansk Folkehjælp

 

 

Kiosk

Conny Larsen

VSK

19402

Kiosk

Trine Kristensen

VSK

 

Kiosk

Sandra W. Nielsen

VSK

 

DT 2. div. 500cc lørdag 13. april 2019 kl. 10:00

Stævneleder

Gitte Berg

VSK

1790

 

Stævneleder ass.

 

 

 

 

Teknisk Kontrolchef

Per Christensen

VSK

29569

 

Teknisk kontrol ass.1

 

 

 

 

Teknisk kontrol ass.2

 

 

 

 

Miljøansvarlig official

 

 

 

 

Tidtagerchef

Villy Friis

VSK

11678

 

Tidtager ass.

 

 

 

Ryttergårdschef

Kim Schrøder

VSK

23181

Ryttergårds ass.

 

 

 

Startmaster

Egon Jensen

VSK

38070

Start ass.1

Leif Nielsen

VSK

707

Start ass.2

Vagn Nissen

VSK

41888

Bane chef  MF

Reinhart Port

VSK

38101

Bane ass. Vand vogn

Peter Schrøder

VSK

4606

Bane ass. Fendt

Frederik G. Clausen

VSK

 

Flagofficial sving 1

 

 

 

Flagofficial sving 2

 

 

 

Ryttergårdslåge

Mike Straarup

VSK

 

Øvrige officials

 

 

 

Speaker 500cc

Søren Steno

VSK

12756

Stævnelæge

 

 

 

Ambulance

 

 

 

Samaritter vagt

ASF Dansk Folkehjælp

 

 

 

 

 

 

Kiosk

Hanne A. Schrøder

VSK

41413

Kiosk

Sandra W. Nielsen

VSK

 

Kiosk

 

 

 

Fritte Cup 250 - 500cc lørdag 6. april 2019 kl. 18:00

Stævneleder

Ib Christiansen

EMS

1522

 

Stævneleder ass.

 

 

 

 

Teknisk Kontrolchef

Michael Christensen

VSK

41023

 

Teknisk kontrol ass.1

Pia Jørgensen

VSK

51658

 

Teknisk kontrol ass.2

 

 

 

 

Miljøansvarlig official

 

 

 

 

Tidtagerchef

Erik Hjort

GSK

5826

 

Tidtager ass.

 

 

 

Ryttergårdschef

Roland Nielsen

VSK

41887

Ryttergårds ass.

 

 

 

Startmaster

Per Chrisensen

VSK

29569

Start ass.1

Oliver Klockmann

VSK

29585

Start ass.2

Kjeld Hansen

VSK

 

Banechef

Kim Schrøder

VSK

23181

Bane ass.

Mikkel Kloster

VSK

29580

Bane ass.

Brian Kloster

VSK

32228

Flagofficial sving 1

Thomas G. Nielsen

VSK

12338

Flagofficial sving 2

 

 

 

Flagofficial sving 3

Mikkel Larsen

VSK

34786

Flagofficial sving 4

 

 

 

Flagofficial 5

 

 

 

Flagofficial 6

 

 

 

Ryttergårdslåge

Mike Straarup

VSK

 

Øvrige officials

 

 

 

Speaker 85cc

 

 

 

Speaker 500cc

Conny Larsen

VSK

19402

Stævnelæge

 

 

 

Ambulance

 

 

 

Samarittervagt

ASF Dansk Folkehjælp

 

 

Kiosk

Hanne A. Schrøder

VSK

41413

Kiosk

Trine Kristensen

VSK

 

Kiosk

 

 

 

Kiosk

Sandra W. Nielsen

VSK

 

Kiosk

 

 

 

Fritte Cup 250 - 500cc tirsdag 2. april 2019 kl. 18:00

Stævneleder

Ib Christiansen

EMS

1522

 

Stævneleder ass.

 

 

 

 

Teknisk Kontrolchef

Michael Christensen

VSK

41023

 

Teknisk kontrol ass.1

Pia Jørgensen

VSK

51658

 

Teknisk kontrol ass.2

 

 

 

 

Miljøansvarlig official

 

 

 

 

Tidtagerchef

Villy Friis

VSK

11678

 

Tidtager ass.

Erik Hjort

GSK

5826

Ryttergårdschef

Roland Nielsen

VSK

41887

Ryttergårds ass.

Mikkel Larsen

VSK

34786

Startmaster

Egon Jensen

VSK

38070

Start ass.1

Leif Nielsen

VSK

707

Start ass.2

Vagn Nissen

VSK

41888

Banechef

Kim Schrøder

VSK

23181

Bane ass.

Mikkel Kloster

VSK

29580

Bane ass.

Brian Kloster

VSK

32228

Flagofficial sving 1

Rene Holm

VSK

51152

Flagofficial sving 2

 

 

 

Flagofficial sving 3

Kjeld Hansen

VSK

 

Flagofficial sving 4

 

 

 

Flagofficial 5

 

 

 

Flagofficial 6

 

 

 

Ryttergårdslåge

Mike Straarup

VSK

 

Øvrige officials

 

 

 

Speaker 85cc

 

 

 

Speaker 500cc

Søren Steno

VSK

12756

Stævnelæge

 

 

 

Ambulance

 

 

 

Samarittervagt

ASF Dansk Folkehjælp

 

 

Kiosk

Hanne A. Schrøder

VSK

41413

Kiosk

Trine Kristensen

VSK

 

Kiosk

Conny Larsen

VSK

19402

Kiosk

Sandra W. Nielsen

VSK

 

Kiosk

 

 

 

DT 2.div. 500cc & DT 3.div. 85cc lørdag 15. september 2018

Stævneleder

Helge B. Marek

VSK

5859

 

Stævneleder ass.

Brian Kloster

VSK

32228

 

Teknisk Kontrolchef

Michael Christensen

VSK

41023

 

Teknisk kontrol ass.1

Pia Jørgensen

VSK

 

 

Teknisk kontrol ass.2

Mikkel Kloster

VSK

29580

 

Miljøansvarlig official

 

 

 

 

Tidtagerchef

Villy Friis

VSK

11678

 

Tidtager ass.

 

 

 

Ryttergårdschef

Lars Krogh

VSK

39937

Startmaster

Egon Jensen

VSK

38070

Start ass.1

Leif Nielsen

VSK

707

Start ass.2

Randi H. Jørgensen 

 VSK

 50578

Banechef

Reinhardt Port

VSK

38101

Bane ass.

Patrick Jørgensen

VSK

16657

Bane ass.

Peter Schrøder

VSK

4606

Flagofficial sving 1

Mikkel Kloster

VSK

29580

Flagofficial sving 2

 

 

 

Flagofficial sving 3

Kjeld Hansen

VSK

 

Flagofficial sving 4

 

 

 

Flagofficial 5

 

 

 

Flagofficial 6

 

 

 

Ryttergårdslåge

Chresten Hansen

VSK

 

Øvrige officials

Frederik

 

 

Speaker 85cc

Conny Larsen

VSK

19402

Speaker 500cc

Margrethe Jørgensen

VSK

38071

Stævnelæge

 

 

 

Ambulance

 

 

 

Samarittervagt

ASF Dansk Folkehjælp

 

 

Kiosk

Hanne A. Schrøder

VSK

41413

Kiosk

Lærke Andersen

 

 

Kiosk

Camilla W. Jørgensen

VSK

 

Kiosk

Sandra W. Nielsen

 

 

Kiosk

Line Larsen 

 

 

Talent Cup 500cc tirsdag 31. juli 2018 kl. 18.00

Stævneleder

Henrik Møller

DMU

 12486

 

Stævneleder ass.

 

 

 

 

Teknisk Kontrolchef

Brian Kloster

VSK

 32228

 

Teknisk kontrol ass.1

Michael Christensen

VSK

41023 

 

Teknisk kontrol ass.2

Pia Jørgensen

VSK

 

 

Miljøansvarlig official

 

 

 

 

Tidtagerchef

Villy Friis

VSK

11678 

 

Tidtager ass.

 

 

 

Ryttergårdschef

Svend Carstensen

VSK

5804

Startmaster

Leif Nielsen

VSK

707

Start ass.1

Thomas G. Nielsen

VSK

 

Start ass.2

 

 

 

Banechef

Kim Schrøder

VSK

23181

Bane ass.

Patrick Jørgensen

VSK

16657

Bane ass.

 

 

 

Flagofficial sving 1

Mikkel Larsen

VSK

37687 

Flagofficial sving 2

 

 

 

Flagofficial sving 3

Kjeld Hansen

VSK

 

Flagofficial sving 4

 

 

 

Flagofficial 5

 

 

 

Flagofficial 6

 

 

 

Ryttergårdslåge

Vagn Nissen

VSK

41887

Øvrige officials

 

 

 

Speaker

Conny Larsen

VSK

19402

Stævnelæge

 

 

 

Ambulance

 

 

 

Samarittervagt

ASF Dansk Folkehjælp

 

 

Kiosk

Hanne A. Schrøder

VSK

41413

Kiosk

Vibeke Westergaard

 

 

Kiosk

 

 

 

Kiosk

 

 

 

Kiosk

 

 

 

Skt. Hans løb PV50cc 23. juni 2018 kl. 10.00

Stævneleder

Svend Carstensen

VSK

5804

 

Stævneleder ass.

 

 

 

 

Teknisk Kontrolchef

Ragnar Jacobsen

HSK

50497

 

Teknisk kontrol ass.1

 

 

 

 

Teknisk kontrol ass.2

 

 

 

 

Miljøansvarlig official

 

 

 

 

Tidtagerchef

Susanne Bøgesvang

HSK

32542

 

Tidtager ass.

 

 

 

Ryttergårdschef

Ruben Biinfeldt

FMK

18280

Startmaster

Frantz Møller

HSK

30347

Start ass.1

Lilli Møller

HSK

30847

Start ass.2

 

 

 

Banechef

Peter Schrøder

VSK

4606

Bane ass.

Patrick Jørgensen

VSK

16657

Bane ass.

 

 

 

Flagofficial sving 1

Rene Holm

VSK

51152

Flagofficial sving 2

 

 

 

Flagofficial sving 3

Kjeld Hansen

VSK

 

Flagofficial sving 4

 

 

 

Flagofficial 5

 

 

 

Flagofficial 6

 

 

 

Ryttergårdslåge

 

 

 

Øvrige officials

 

 

 

Speaker

Margrethe Jørgensen

VSK

38071

Stævnelæge

 

 

 

Ambulance

 

 

 

Samarittervagt

ASF Dansk Folkehjælp

 

 

Kiosk

Randi H. Jørgensen

VSK

50578

Kiosk

 

 

 

Kiosk

 

 

 

Kiosk

 

 

 

Kiosk

 

 

 

Fritter Cup 500cc søndag 27. maj 2018 kl. 10.00

Stævneleder

 Kim Schrøder

VSK 

 23181

 

Stævneleder ass.

Ib Christiansen 

EMS 

 1522

 

Teknisk Kontrolchef

Michael Christensen 

 VSK

 41023

 

Teknisk kontrol ass.1

Patrick Nørgaard 

 VSK

 10066

 

Teknisk kontrol ass.2

Margrethe Jørgensen 

VSK 

 38071

 

Miljøansvarlig official

 

 

 

 

Tidtagerchef

Margrethe Jørgensen 

VSK 

38071 

 

Tidtager ass.

 

 

 

Ryttergårdschef

Mikkel Kloster 

VSK 

 29580

Startmaster

Patrick Nørgaard 

 VSK

 10066

Start ass.1

Thomas G. Nielsen 

 VSK

 

Start ass.2

 

 

 

Banechef

Peter Schrøder 

VSK 

4606 

Bane ass.

Jonny Knudsen 

 SMK

 

Bane ass.

 

 

 

Flagofficial sving 1

Rene Holm 

 VSK

51152 

Flagofficial sving 2

 

 

 

Flagofficial sving 3

Kjeld Hansen 

 VSK

 

Flagofficial sving 4

 

 

 

Flagofficial 5

 

 

 

Flagofficial 6

 

 

 

Ryttergårdslåge

Mikkel Kloster 

 VSK

 29580

Øvrige officials

 

 

 

Speaker

Søren Steno 

 VSK

12756 

Stævnelæge

 

 

 

Ambulance

 

 

 

Samarittervagt

ASF Dansk Folkehjælp 

 

 

Kiosk

Hanne Schrøder 

 VSK

 41413

Kiosk

 Anja W. Hansen

 VSK

 

Kiosk

 Trine

 

 

Kiosk

 

 

 

Kiosk

 

 

 

DT 3. div. 85cc lørdag 26. maj 2018 kl. 14.00

Stævneleder

Gitte Berg 

 

 1790

 

Stævneleder ass.

 

 

 

 

Teknisk Kontrolchef

Michael Christensen 

VSK 

 41023

 

Teknisk kontrol ass.1

 

 

 

 

Teknisk kontrol ass.2

 

 

 

 

Miljøansvarlig official

 

 

 

 

Tidtagerchef

Conny Larsen 

VSK 

19402 

 

Tidtager ass.

 

 

 

Ryttergårdschef

Roland Nielsen 

 VSK

 41887

Startmaster

Henrik Jensen 

 

 

Start ass.1

 

 

 

Start ass.2

 

 

 

Banechef

 Kim Schrøder

 VSK

23181 

Bane ass.

Peter Schrøder 

VSK 

4606 

Bane ass.

 

 

 

Flagofficial sving 1

 Mikkel Kloster

VSK 

 29580

Flagofficial sving 2

 

 

 

Flagofficial sving 3

 

 

 

Flagofficial sving 4

 

 

 

Flagofficial 5

 

 

 

Flagofficial 6

 

 

 

Ryttergårdslåge

Vagn Nissen 

 VSK

 41888

Øvrige officials

 

 

 

Speaker

Søren Steno 

VSK 

12756 

Stævnelæge

 

 

 

Ambulance

 

 

 

Samarittervagt

ASF Dansk Folkehjælp 

 

 

Kiosk

Hanne Schrøder 

VSK 

41413 

Kiosk

Randi H. Jørgensen

 VSK

 50578

Kiosk

Trine

 

 

Kiosk

 

 

 

Kiosk

 

 

 

DT 2. div. 500cc lørdag 26. maj 2018 kl. 10.00

Stævneleder

Gitte Berg 

 

 1790

 

Stævneleder ass.

 

 

 

 

Teknisk Kontrolchef

 

 

 

 

Teknisk kontrol ass.1

 

 

 

 

Teknisk kontrol ass.2

 

 

 

 

Miljøansvarlig official

 

 

 

 

Tidtagerchef

Conny Larsen 

 VSK

19402 

 

Tidtager ass.

 

 

 

Ryttergårdschef

 

 

 

Startmaster

 

 

 

Start ass.1

 

 

 

Start ass.2

 

 

 

Banechef

Kim Schrøder 

VSK 

 23181

Bane ass.

Peter Schrøder 

 VSK

4606 

Bane ass.

 

 

 

Flagofficial sving 1

Vagn Nissen 

 VSK

41888 

Flagofficial sving 2

 

 

 

Flagofficial sving 3

Margrethe Jørgensen 

 VSK

38071 

Flagofficial sving 4

 

 

 

Flagofficial 5

 

 

 

Flagofficial 6

 

 

 

Ryttergårdslåge

Roland Nielsen 

 VSK

41887 

Øvrige officials

 

 

 

Speaker

Søren Steno 

VSK 

12756 

Stævnelæge

 

 

 

Ambulance

 

 

 

Samarittervagt

ASF Dansk Folkehjælp 

 

 

Kiosk

Hanne Schrøder 

VSK

41413 

Kiosk

Randi H. Jørgensen

 VSK

 50578

Kiosk

 Trine

 

 

Kiosk

 

 

 

Kiosk

 

 

 

Fritter Cup 85cc fredag 13. april 2018 kl. 19.00

Stævneleder

Helge B. Marek

VSK

5859

 

Stævneleder ass.

Ib Christiansen

EMS

1522

 

Teknisk Kontrolchef

Lars Emil Nielsen

VSK

35018

 

Teknisk kontrol ass.1

Michael Christensen

VSK

41023

 

Teknisk kontrol ass.2

Mikkel Kloster

VSK

29580

 

Miljøansvarlig official

 

 

 

 

Tidtagerchef

Villy Friis

VSK

11678

 

Tidtager ass.

 

 

 

Ryttergårdschef

Brian Kloster

VSK

32228

Startmaster

Egon Jensen

VSK

38070

Start ass.1

Hans Johansen

VSK

16658

Start ass.2

 

 

 

Banechef

Kim Schrøder

VSK

23181

Bane ass.

Reinhardt Port

VSK

38101

Bane ass.

Peter Schrøder

VSK

4606

Flagofficial sving 1

Mikkel Kloster

VSK

29580

Flagofficial sving 2

 

 

 

Flagofficial sving 3

Michael Christensen

VSK

41023

Flagofficial sving 4

 

 

 

Flagofficial 5

 

 

 

Flagofficial 6

 

 

 

Ryttergårdslåge

Roland Nielsen

VSK

41887

Øvrige officials

 

 

 

Speaker

Camilla Nørgaard

VSK

 

Stævnelæge

 

 

 

Ambulance

 

 

 

Samarittervagt

ASF Dansk Folkehjælp

 

 

Kiosk

Conny Larsen

VSK

19402

Kiosk

Elly Dralle

VSK

 

Kiosk

Pia Jørgensen

VSK

 

Kiosk

 

 

 

Kiosk